Výživové poradenství

Výživová poradkyně Mgr. Václava Sojková

Chcete zhubnout nějaká kila? Jste stále unavení a chcete mít více energie, nebo se chcete jen cítit dobře a dozvědět se něco nového o správném způsobu stravování? Můžete využít služby naší výživové poradkyně
Mgr. Václavy Sojkové (sojkova.v@seznam.cz.), absolventky studia výživového poradenství. 

Každý, kdo už někdy vyzkoušel nějakou dietu, zjistil, že těžké není zhubnout, ale váhu si nadále udržet. Hubnutí vyžaduje změnu životního stylu a je potřeba tuto změnu chápat a cítit jako něco pozitivního, a ne jako něco nepříjemného či vysilujícího. Při hubnutí nejde o dočasné dodržování diety a přísné omezování ve stravování, ale je potřeba reálně analyzovat stravovací návyky a vytvořit vhodnou a nijak neomezující alternativu. Pouze tehdy je možné snížit váhu, aniž by se posléze dostavil takzvaný „jojo efekt“.

Přijďte si vyzkoušet „výživový plán “ vytvořený přímo Vám na míru. Sestavíme jídelníček na 7 dní s recepty i doporučenými vhodnými potravinami a jejich množstvím.

Zvážíme Vás na tělesném analyzátoru Tanita 1000

Pro zjištění reálných výsledků po dodržování výživového programu máme pomocníka v analyzování složení těla, protože úbytek na váze neznamená vždy správné hubnutí, z těla by měly odcházet tuky, a ne nám potřebné svaly.

Jak analyzátor Tanita pracuje

Tělesný alanyzátor Tanita stanoví složení těla pomocí bioelektrické impedanční analýzy (BIA). Jedná se o bezpečné nízkoúrovňové elektrické signály, které prochází přes chodidla do celého těla. Signály prochází snadně tekutinou ve svalech a dalších tkáních, ale naráží na odpor, když projede tělesným tukem, který obsahuje málo tekutin. Tento odpor se nazývá impedance. Hodnoty impedance jsou pak z lékařského hlediska prozkoumány a dosazeny do matematických vzorců pro výpočet složení těla.

Co analyzátor Tanita měří

Tělesný tuk

Procento tělesného tuku je množství tělesného tuku v poměru k tělesné hmotnosti. Snižování nadměrného množství tělesného tuku ukázalo snížení rizika určitých nemocí jako je vysoký krevní tlak, onemocnění srdce, cukrovky a rakoviny.

Viscerální tuk

Tato hodnota ukazuje množství útrobního tuku v těle. To znamená tuk v břišní dutině, který obklopuje orgány. S přibývajícím věkem se mění místo pro ukládání tuku a tuk se čím dál víc ukládá v oblastní břicha, obzvlášť u žen v menopauze.

Procento celkové tělesné vody

Měří celkové množství tekutin v lidském těle vyjádřené jako procentní podíl její celkové hmotnosti. Voda se nachází v každé buňce, tkáni i v orgánech. Hladina vody přirozeně kolísá během dne a noci. Přejídání, hladovění, požití tvrdého alkoholu, menopauza či menstruace také výrazně ovlivňují množství vody v těle. Proto při analýze procenta tělesné vody, je potřeba dlouhodobě sledovat změny v procesu tělesné vody, a udržovat si zdravé množství vody v těle. Čehož se nedocílí jednorázovým vypitím většího obsahu vody.

Hmotnost svalů v těle

Do svalové hmoty se započítává obsah kosterního svalstva, hladká svalovina (př. Srdeční svalovina a zažívací svaly) a obsah vody obsažené v této svalovině. Svaly fungují jako motor ve spotřebě energie, to znamená, že čím více máme svalů, tím rychlejší máme spalování.

Hmotnost kostí v těle

Tato funkce měří úroveň kostních minerálů, množství kalcia a ostatních minerálů. Kosti postupem času pomalu řídnou a slábnou, cvičením se rozvíjí kostní tkáň, a ta pomáhá k udržení silných a zdravých kostí.

Cenový výměr

Pro nově příchozí klienty doporučujeme využít 15minutové konzultace zdarma, kde se dozvíte podrobné informace o výživovém poradenství, které nabízíme.

Samostatná konzultace (60 min.)

Kompletní tělesná diagnostika na váze TANITA 1000 a analýza stravovacích a pohybových návyků, základní doporučení v oblasti výživy……………………. 400 Kč

Samostatné zvážení na váze TANITA 1000………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..200 Kč

Půlroční Individuální výživový program

1x vstupní konzultace (60 min.) – Kompletní tělesná diagnostika na váze TANITA 1000 a analýza stravovacích a pohybových návyků, základní doporučení a poradenství v oblasti výživy.

1x Předání vypracovaného „výživového plánu“ s podrobným popisem a vysvětlením. (30 min)

4x Kontrolní konzultace. (30 min.) – konzultace vždy po měsící ……………………………………………………………………………………………………………………………………….3000 Kč

V rámci hubnoucího programu rádi odpovíme na Vaše dotazy i v době mimo určené konzultace na emailové adrese s odpovědí do 24 hodin.
Půlroční program musí být využit v průběhu 7 měsíců od zaplacení. 
Program bude uzpůsobený každému na míru, speciální požadavky a přání bereme na vědomí.

Pokračování ve výživovém programu a monitoring

3x Kontrolní konzultace. (30 min.)………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..900 Kč

Přepracování „výživového plánu“ a následná konzultace……………………………………………………………………………………………………………………………………………1 500 Kč

V rámci pokračování ve výživovém programu rádi odpovíme na Vaše dotazy i v době mimo určené konzultace na emailové adrese s odpovědí do 24 hodin.

Pin It on Pinterest

Share This